Võru valla haldusterritooriumil tegutseb neli noortekeskust:

  • Kääpa Noortekeskus
  • Orava Noortekeskus
  • Sõmerpalu Noortekeskus
  • Vastseliina Noortekeskus

Võru vald teeb tihedat koostööd Võru Noortekeskusega, mis teenindab nii Võru linna kui ka Võru valla noori.


Kääpa Noortekeskus

Kääpa Noortekeskus seestvaatesKääpa Noortekeskuse hoov

Kääpa Noortekeskus asub Kääpa külas, Kooli tee 1. Noortekeskus avati 2014. aastal renoveeritud vanas koolimajas. Õdusa auraga vanas majas on võimalus mängida väiksemaid ja suuremaid lauamänge: lauatennis, piljard, WildEst mäng. Võistlusi ja turniire saab korraldada erinevate Xboxi mängudega, saab kuulata muusikat ning TV nurgas vaadata filme ja multikaid. Maja juurde kuulub ka mänguväljak, kus leiavad aktiivset tegevust erinevas vanuseastmes noored.

Kääpa noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni 12.00 - 18.00.


Orava Noortekeskus

Orava Noortekeskus asub Orava külas, Pargi tee 2, Orava rahvamaja teisel korrusel. Noortekeskuses on võimalus mängida erinevaid lauamänge: piljard, õhuhoki, lauajalgpall, minipiljard jne. TV mängud Xbox ja Wii. Noorte kasutada on kolm lauaarvutit. Noortekeskuses on olemas tõukerattad, rulluisud ja rulad, mida saab aktiivseks liikumiseks kasutada Orava küla läbival kergliiklusteel. Peale noortekeskuse asub majas esimesel korrusel raamatukogu ja kolmandal korrusel kultuurimaja, kus samuti saab korraldada erinevaid üritusi ja õpitubasid.

Orava Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni 13.00–17.00.

Sõmerpalu Noortekeskus

Sõmerpalu Noortekeskus Sõmerpalu Noortekeskus seestvaates

Sõmerpalu Noortekeskus asub Sõmerpalu alevikus, Kooli tee 1. Noortekeskus avati 15. novembril 2016. Kahel korrusel paiknevates ruumides on võimalik kuulata muusikat, mängida Playstation 3 või arvutimänge, vaadata filme suurelt ekraanilt. Samuti on noortekeskuses võimalik mängida erinevaid lauamänge: Pocket piljard, WildEst, Twister, Monopol, õhuhoki, lauajalgpall jne.

Hoones on olemas ka suur saal, kus saab korraldada üritusi või vahel niisama ringi joosta. Spordihuvilistel noortel on võimalus kasutada täismõõtmetes spordisaali, kus saab mängida korvpalli, võrkpalli ning käia jõusaalis.

Sõmerpalu Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni 14.00–20.00

Vastseliina Noortekeskus

Vastseliina Noortekeskus paikneb Vastseliina alevikus, aadressil Petseri tn 6/1. Noortekeskus avati 2011.aastal.

Vastseliina Noortekeskuse kõige-kõigem missioon on: „Aidata noorel avastada, kes ta on, mis on tema kirg ning sõnastada, millest noor unistab. Pärast seda loovad noorsootöötajad erinevaid võimalusi, et iga noor saaks oma unistused ellu viia." Vastseliinal on au omada ainsat siseskateparki Võrumaal. Samuti on olemas jõusaal, korralik köök, chillimise ja hängimise nurk ning tavapärane piljardi, õhuhoki, lauajalgpalli, lauatennise mänguala. Noored kes keskust külastavad on mõelnud ka pisemate laste peale, mille tulemusena valmis "Nopi Üles" konkurssi raames pisematele mängutuba.

Vastseliina Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni kella 13.00–20.00. Ootame noortekeskusesse igas vanuses noori (ka neid, kes on juba gümnaasiumi lõpetanud ja õpivad kusagil mujal).

 

https://vastseliinanoortekeskus.ee

https://www.facebook.com/vastseliinanoortekeskus

https://www.instagram.com/vastseliinanoortekeskus

2018. AASTA SUVEL PUHKAVAD NOORTEKESKUSED JÄRGMISTEL AEGADEL

 

Sõmerpalu Noortekeskus

  • 15. oktoober–1. november