Möödunud nädal Võru vallas

Teisipäeva, 18. juuni hommikul võeti laulu- ja tantsupeo tuli Urvaste kiriku juures üle Antsla vallalt. Kokku sai Võru vald kolme päeva jooksul tuld vastu võtta koguni neljal korral! Kärgula külas anti tuli edasi läbi Võrumaa Arenduskeskuse Kanepi vallale ehk Põlva maakonnale. Pärastlõunal toimus Puiga Põhikooli 9. klassi lõpuaktus.

Neljapäeval, 20. juunil toimus Parksepa Keskkooli 9. klassi lõpuaktus. Õhtul etendus Lasva rahamajas Näitelusti "Tere tulemast, seltsimees töökangelane".

Reedel, 21juunil toimusid Vastseliina Gümnaasiumi 9. ja 12. klasside lõpuaktused, Parksepa Keskkooli 12. klassi lõpuaktus. Jaanituld tehti Kääpa ja Loosi külades.

Laupäeval, 22juunil süttisid jaanilõkked Parksepas, Kosel, Tsolgos ja Kündjas.

Pühapäeval, 23juunil tähistati maakaitsepäeva kõikjal Võru vallas: Pindi kalmistul, Vastseliinas Vabadussõjas langenud sõdurite ausamba juures juures, Osula kalmistul ja Osula mälestuskivi juures (lisatud pildid), Sulbis Roosu talu vabaajakeskuse pargis ning Orava Vabadussõja mälestusmärgi juures. Jaanituled süttisid Navil, Sulbis, Viitkal.

Foto: Maarika Rosenberg