Viis Võru valla päeva

Käesoleva aasta hilissuvel toimuvad Võru valla päevad. Kokku saab viie päeva jooksul tutvuda viie erineva piirkonna poolt pakutavate tegevustega.

2. august Võru piirkond (Puiga)
10. august Pühajõe piirkond (Varese ja Järvere)
19. august Lasva piirkond
23. august Vastseliina piirkond
8. september Orava piirkond

2. august Võru piirkond, PUIGA

Puiga külapäev toimub 2. augustil kell 18 küla keskel juba XIII korda. Külapäeval esinevad Puiga Rahvamaja tantsijad ja näitlejad. Külapäeval on Puiga lasteaed Siilikese hoovis lasteala erinevate tegevuste ja mängudega. Külaelanikud saavad osa võtta erinevatest võistlusmängudest. Peomeeleolu hoiavad üleval ansamblid Säde ja DRIFT. Lisaks teistele artistidele astuvad peol minikavaga ülesse Puiga külast tuule tiibadesse saanud Hip-hop duo PØLAARPOISS x RoBin Lad€n (esitlusele tulevad enda kirjutatud lood – lugu „Pikale" valiti nädala demoks Raadio 2 poolt 17. juunil). Hilistel õhtutundidel võtab juhtimise üle DJ Aadi. Külapäeval toitlustab Krabi kõrts, jooke segab Kohvik Mantelahi ja väljas kohalikud noored oma kohvi- ja õnneloosiletiga.

10. august Pühajõe piirkond, VARESE ja JÄRVERE

PÜHAJÕE KÄSITÖÖLAAT

10. augustil kell 10 saavad Eesti käsitöömeistrid kokku Varese külas (Võrumaa), kus toimub juba neljas Pühajõe käsitöölaat. Pühajõe käsitöölaadal kaubeldakse eheda eestimaise käsitööga ja talukaubaga.

JÄRVERE KÜLAÕHTU

Järvere Külaselts kutsub rahvast kell 16.00–20.00 Järve küla puhkeplatsile. Õhtu täidavad laulu- ja pillimänguga Tõnu Vaask, Tarmo Vaask, Sonja Vaask, Marlene Clara Vaask, Sulbi naisansamblilt (juhendaja Kristi Serv), kõlavad rahvapilllood (lõõts, kannel, mandoliin, akordion), Tallinna tütarlaste ansambel „Kuuik" ja Tristan Raidma Estonia Poistekoorist. Kavas on ka ühislaulud peolistega üles võtta. Peo aukülaline ja õhtujuht on armastatud Guido Kangur.

Info: Valli Lukin, 5199 0363 ja Tõnu Vaask, jarverekulaselts@gmail.com

19. august Lasva piirkond:
Kella 12–19 ootavad külastajaid Lasva rahvamajas Võru valla käsitöönäitus-müük (jääb avatuks 19. augustist 25. augustini) Ootame töid näitusele kui ka müügiks! Tööde vastuvõtmine Lasva rahvamajas 17. ja 18. augustil kella 12.00-17.00. Info telefonil 527 2225 (Sirje Kuuseorg)

Kell 12–17 on avatud:
o Tõutsimäe tähetorn Pindi kandi Listaku külas
o Asta Tammsalu käsitöö- ja nukunäitus Tammsaare külas Kõrgemäe talus (jääb avatuks augustikuu lõpuni, ettebroneerimine tel 5347 6987)
o MTÜ Hingetugi Pindi kiriku kõrval koguduse Leerimajas. Tegevused lastele
o Lasva veetorni galeriis vaatamiseks Martin Marki fotonäitus „Öine ilu". Pilet 2 eurot (õpilane 1 euro)
Kell 14 Lasva klavertrepiga veetorni galerii ees vabaõhu lühietendus „Tere tulemast seltsimees töökangelane" Pilet 2 eurot

Kella 15–20 avatud mitmed kodukohvikud (vaata koordinaate kaardil):
Tammekülas Ruusa talu kohvikus  toimetab perekond Nool
Lasval Kirikuaia kohvikus Pindi kiriku õuel toimetab perekond Krillo
Lasval KIMMÄS kohvikus aadressil Tööstuse tee 12  toimetavad Kairi Teesalu ja Aire Pindis
Lasval Oru kohvikus aadressil Palo tee 17 toimetavad Anu ja Inga Org
Lasval Taluõue kohvikus aadressil Palo tee 24 toimetab perekond Kivest
Pässä küla kohvikus toimetab perekond Sepp (kella 22-st jätkab öökohvik)
Listaku külas Vahtra talu Vegan kohvikus toimetab perekond Eliste (kl 12–17)

Kell 20.30 Lasva Järvemuusika vaatemäng. Peaesinejad: Hanna-Liina Võsa ja Koit Toome. Kitarril Marek Talts. Eesti Mandoliinide Orkester. Mustlastantsugrupp Romaška. Pääse 5 eurot. Õnneküünal 1 euro.

Info: Sirje Kuuseorg 527 2225, sirje@lasva.ee

23. august Vastseliina piirkond:
o Kolotsi kitsetalu, Voki küla, avatud 11–17
o Viitka Päevakeskus, kaartide valmistamise õpituba (1€), näitus „Tsäpsi kandi inimesed-päevapildistusi XX sajandi algusest kuni sõjani", avatud 11–15
o Jõeveere talu muuseum (3€), Jõeveere Puhkeküla, Jõeveere talu, Lindora küla
o Kapera Seltsimajas saab tutvuda  kultuurilooliste näitustega ja ajalooga, avatud  11–16.30.
o Eikellegimaa MTÜ kell 10–17 looduslähedast elustiili viljelev avatud talu, Tellaste küla (ehitus, korilus, toidukasvatus, loodusteraapia jm), avatud väike kohvik, tel: 5596 1331
o Kündja Külakeskus Kõo külas, roosiaed ja maagilises  Haldjate Metsas pannkoogid ja tee (5€), ringkäik kell 11 ja 13
o Permakultuuri õppeaias Külaoru külas toimub:
- kl 11 ringkäik aias perenaise Triinuga
- kl 12.30 ja 15.30 Taimevee ehk hüdrosooli kasutamise õpituba. Degusteeritakse piparmündi ja basiiliku õievett, räägitakse nende kasutusvõimalustest. Vajalik etteregistreerimine. e-post: triinu.guerrin@gmail.com. Osalemine 2€.
- kl kl 14 Praktiline permakultuuri õpituba: kuidas rajada põhupeenardele maasikaistandust.
o Ajalooline jalutuskäik  Vastseliinas, kell 11 ja 13, retke juhib  Kaja Tuul, etteregistreerimine tel: 5345 4214 või rahvamaja@vastseliina.ee (1€)
o Humaliste talu (Loosi küla Võru vald) Hoovikohvik on avatud 15.30–18.00.
o Kell 16.00 esinevad Hunt ja Karu, kontsert TASUTA
o Loosi Seltsimajas kell 17 Võru valla MTÜde ÜMARLAUD,  teatrietendus „Suvitajad" Loosi  Näiteringi esituses (orienteeruvalt 18.00), tasuta
o Tulede ÖÖ Vastseliina Piiskopilinnuses kell 20, esinevad  Tanja ja Mikk Saar, pilet eelmüügist 15€ kontserdipäeval 20€

Info: Anneli Lõhmus, 5345 4214

8. september Orava piirkond
Algus kell 12 Orava keskuses (programm täpsustub).

Info: Liina Loosaar, 524 7986, liina@orava.ee