Ülevaade 22.–28. juulil toimunust Võru vallas

Esmaspäevast reedeni toimus Lasva rahvamajas laste ja noorte päevalaager, kus tutvustati Vana Võrumaa keelt, toidu-, käsitöö- ja pärimuskultuuri; räägiti teadusteemadel, lauldi, näideldi ja tantsiti.

Teisipäeval toimus vallavalitsuse istung.

Reedel külastas vallavalitsuse esindus Lasva piirkonnas Tammsaare külas Kõrgemäe talus kolme põlvkonna käsitöönäitust nukkudest ja tikandmaalide kollektsioonist, mis jääb huvilistele avatuks augustikuu lõpuni (lisainfo 5344 3350).

Laupäeval toimus Taimar Timmi korraldamisel Navi koss 2019 ehk Võru valla küladevaheline korvpalliturniir. Osales seitse võistkonda. Võitis Parksepa, teiseks jäi Navi küla võistkond ja kolmandaks 40+ mehed.

Pühapäeval peeti Osulas Harjumäel Pühajõe II seenioride päeva.

Laupäeval ja pühapäeval osalesid Võru valla lapsed Võru linnas toimunud lastefestivalil "Rõkkab rõõmust maakera".