Algavad üle-eestilised raamatukogupäevad

20.-30. oktoobri toimuvad üle-eestilised raamatukogupäevad, mille raames pakuvad tegevusi ka Võru valla mitmed raamatukogud.

Järgnevalt ülevaade Võru valla raamatukogudes toimuvatest raamatukogupäevadest:

Orava raamatukogu

20. oktoobril kell 13.30 kohtumine kirjanik Heli Künnapasega.
24. oktoobril kell 15 jututund Silvi Jansonsiga.
Avatud on Anu Hamburgi näitus "Hetkeuited" ja raamatunäitus "Viive Noor - 65".

Lisainfo: Tuuli Dolgošev (tel 799 9368).

Tsolgo raamatukogu

21. oktoobril kell 11.00 - kohtumine Heli Künnapasega.

22. oktoobril kell 12 – laste kokaring, kus tutvutakse erinevate retseptiraamatutega, küpsetatakse kooke.

Lisainfo: Vaike Rätsepp (tel 787 6432).

Puiga raamatukogu

20. - 23. oktoobrini septembrikuu naha- ja savitööde näitus, avatud töötuba koolitöötajatele.

21. - 28. oktoobrini raamatunäitus "Okultism, nõiakunst, maagia".

26. oktoobril naharingis maskid kadri- ja mardipäevaks.

29. oktoobril – halloween, saviringis küünlaalus.

Lisainfo: Maire Noormaa (tel 782 8083).

Vastseliina raamatukogu

20.-30. oktoobrini raamatunäitused:

• "Eesti kirjandus valguses ja varjus: oktoober on eesti kirjanduse kuu";
  •  "Teispool tõeluse silmapiiri...: Bernard Kangro 110";
  • "Oktoober- vaimse tervise kuu".

24. oktoobril kella 10-14 osaleb Vastseliina raamatukogu Eestimaa rahvamajade päeval ja tutvustab huvilistele raamatukogu ning seal olevaid raamatunäitusi. Kell 13-14 loetakse Eesti rahvajutu aasta puhul raamatust "Rahvajutte Vastseliina kihelkonnast" ning lastele juttu raamatust "Marjakobar ja teisi setu muinasjutte".

26. oktoobril kell 15 kohtub raamatukogus lugejatega ühe erilise raamatu "Pühäsenulgad" autor Tiia Puustusmaa, kes räägib selle koostamise protsessist ja sünniloost.

28. oktoobril  Vastseliina gümnaasiumi 1. klassi tutvumisretk raamatukokku.

Lisainfo: Lea Lillemets (tel 785 1041).

Kääpa raamatukogu

Kääpa raamatukogu on suletud 19. oktoobrist kuni 25. oktoobrini.

26. oktoobrist kuni 6. novembrini avatud näitus "Teddy-karu peab sünnipäeva" – Teddy-karu sünnipäeva tähistamine kaisukaru näituse ja karu teemaliste raamatutega.

Jätkunäitus "Eesti Rahvajutu aasta 2020", Eesti rahvajutu aasta 2020 lugemise väljakutse 11x11 raamatute näitus.

Lisainfo: Anneli Lätting (tel 782 8152)

Lasva raamatukogu

20. oktoobril osaleb raamatukogu direktor Tea Kallaste Tallinnas Rahvusraamatukogus raamatukogupäevade avaüritusel.

21. oktoobril kell 10 – lastehommiku külaliseks kirjanik Heli Künnapas, üritus Lasva Pargihaldja lasteaia lastele.

29. oktoobril kell 20 – raamatukogus luuleõhtu Kalju Lepik 100.

Raamatukogupäevadel ja peale seda saab imetleda ja ammutada inspiratsiooni Sirje käsitöönäitusest.

Raamatute väljapanekud: A. Mälk 120  ja S. Jessenin 125 ning temaatiline väljapanek "Tean, mõtlen, tunnen" aforismi- ja tsitaadiraamatutest.

Lisainfo: Tea Kallaste (tel 735 0875).

Sõmerpalu raamatukogu

Avatud on raamatunäitus "Eesti kirjandus-oma ja hea" uuemast eesti kirjandusest.

Raaamatuväljapanek "Kodu on suhe ja suhtlemine" vaimse tervise kuuks.

23. oktoobril toimub raamatukoguüritus täiskasvanuile "Teetund raamatuga". Seekord on teemks lugemiselamused sellel suvel.

Lisainfo: Külli Ossul (tel 789 6496).

Kirepi raamatukogu

20.-30. oktoobrini on avatud järgmised näitused:

• "Lingvistiline uss" - näitus Valdur Mikita artiklitest ja raamatutest;
  • Kirepi raamatukogu lugeja Kristjan Lume loomapiltide näitus;
  • "Meie maailm" - raamatunäitus koos maakaardiga loomade elupaikadest.

Lisainfo: Tuuli Eksin (tel 786 4635).

Osula raamatukogu

Avatud näitus-pildigalerii „Tallinn XIX saj. gravüüridel.

Raamatuväljapanek Artur Adson „Varjuliste puude all", mis on ühtlasi pühendatud Artur Adsoni nimelisele võrokeelsete luuletuste tutvustamiseks.

Eesti rahvajutu aasta 2020 lugemise väljakutse 11x11, raamatunäitus.

Iga kuu loetakse ühte raamatut, oktoobrikuu väljakutse on M. J. Eiseni „Imesõrmus".

26. oktoobril toimub ettelugemine rahvajuttude kogumikust M.J.Eisen „Eesti imede ilmast" ennemuistsed jutud.

28. oktoobril meisterdamistund: halloweenimaskid ja -prillid.

30. oktoobril osaleb raamatukogu direktor XX Maaraamatukoguhoidjate päeval Tarvastus.

Lisainfo: Ülle Ermel (tel 789 5352).

Kohtume raamatukogus!