Uudised ja teated:

« Tagasi

Võru valla noortekeskused said õuevahendeid

Kui eriolukorra ajal noortekeskused veel suletud olid ja lubatud olid juba välitegevused, hakkasid ka Võru valla noortekeskused kohe õues tegutsema, kuid õuevahendeid nappis.

Selleks, et noorsootöö tegevust õues arendada ja laiendada, soetati Võru valla noortekeskustele huvitegevuse ja huvihariduse riikliku täiendava toetusest 4500 euro väärtuses õuevahendeid.

Möödunud nädala lõpuks jõudsid täiendavad õuevahendid Võru valla noortekeskustesse. Näiteks said noortekeskused endale välitelgid ning kokkupandavad lauad ja toolid, et tegevusi oleks võimalik korraldada värskes õhus, aga samas päikese ja tuule eest kaitstult. Välitelkide olemasolu võimaldab noortekeskusel tegevusi läbi viia ka piirkonna teistes külades ning seeläbi viia noorsootöö noortele lähemale. Samuti saavad ettevõtlikud noored kasutada telki ja laudu erinevatel üritustel osalemiseks, näiteks kohviku pidamiseks või lastehoiu pakkumiseks jooksuüritusel.

Erinevatesse noortekeskustesse jõudsid erinevad vahendid, mis olid tellitud arvestades piirkonna noorte huvisid ja vajadusi. Nii jõudsid noortekeskustesse tõukerattad ja rulad, mölkky ja kriketikomplektid, erinevad pallimängud ja noolemäng, petanki mäng ning välitingimustes kasutamiseks male- ja kabelauad. Samuti said noortekeskused juurde discgolfi kettaid, korv- ja jalgpalle ning teisi väiksemaid tegevusvahendeid. Soetatud vahenditega saab muuta noortekeskuste välitegevused põnevamaks, laiendada noortekeskuste tegevusvõimalusi ning võimaldada noortele põnevaid ja mitmekesiseid tegevusi välitingimustes ning oma kodukohas.

Kabelaud, mida saab kasutada välitingimustes. Foto: Erakogu

 

Sõmerpalu noortekeskuse noored proovimas uusi tõukerattaid ja rulasid. Fotod: Helje Võõras.

 

Kose noortetoa noored proovisid esmalt kroketimängu. Foto: Kirsika Kikkas

 

Lisainfo:

Sirle Muiste

noorsootööspetsialist

Võru Vallavalitsus

514 7008

sirle.muiste@voruvald.ee