Uudised ja teated:

« Tagasi

Sel nädalal toimub suur COVID-19 vaktsineerimine enne sügist, kõikides maakondades saab eelregistreerimata vaktsineerida ka õhtuti ja nädalavahetusel

13.-19. septembrini on võimalik kõikides Eesti maakondades ka õhtusel ajal ning nädalavahetusel COVID-19 vaktsineerimise teemal küsida ja ette registreerimata vaktsineerida, kaasa on vaja võtta vaid isikut tõendav dokument. Vaktsineerimise võimalusi pakutakse apteekides, kaubanduskeskuste parklates, avalikel väljakutel või kaupluste ees, ringi sõidavad vaktsineerimisbussid.

„Mäletame veel rasket talve ja kevadet, mil haiglad täitusid COVID-19 patsientidega ning tervishoiusüsteemi ülekoormuse ennetamiseks tuli piirata suurt osa ühiskonnaelust. Ainus võimalus selle vältimiseks koroonaviiruse kolmandas laines on vaktsineerimine. Meil kõigil on vaja kaitsta end COVID-19 vastase vaktsiiniga enne viiruste hooaega," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Kutsun üles kõiki, kes veel pole end ja teisi vaktsineerimise teel kaitsnud, seda võimalust kasutama. Hoolitseme ka selle eest, et meie pere ja lähedased oleksid hoitud, aidates neil leida vastuseid oma küsimustele ning pakkudes vajadusel abi vaktsineerimisaja broneerimisel ja transpordil."

Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul oli suve jooksul inimestel laialdane võimalus vaktsineerida erinevatel üritustel, ringiliikuvates vaktsineerimisbussides või kaubanduskeskuste parklates. „Sügiseste ilmade tulekuga jäävad mitmed need võimalused ära ning vaktsineerimine koondub siseruumidesse, peamiselt haiglate vaktsineerimiskabinettidesse, perearstide juurde ning apteekidesse," ütles Maivi Parv.

„Sügisel sageneb kõikidesse viirushaigustesse nakatumine, koroonaviirusesse sealhulgas, mistõttu palume kasutada võimalust vaktsineerima tulla. Vaktsineerimisega saab igaüks kaitsta enda ja oma lähedaste elu ja tervist ning anda oma panuse riigi avatuna hoidmisesse." 

Vaktsineerimiseks pakutakse Pfizeri/BioNTech Comirnaty ja Moderna Spikevax vaktsiine, mis sobivad alates 12. eluaastast. Vaktsineerimine on tasuta ja ette registreerida ei ole vaja, kuid kaasa tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisvõimaluste kohta saab veebilehelt ja riigiinfo telefonilt 1247. Samuti on võimalik eelnevalt aeg broneerida digiregistratuuris või telefonil 1247. Vaktsineerimisega seotud tervisenõu pakub üleriigiline perearsti nõuandeliin 1220.

 

Vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele, õppivatele või töötavatele inimestele. Lisainfot vaktsineerimise kohta saab veebilehelt.

 

Vaktsineerimisvõimalused 13.-19. septembrini Võrumaal:

  • kolmapäeval, 15. ja reedel, 17. septembril kella 16.00-19.00 Võrus Kagukeskuse Südameapteegis (Moderna);
  • laupäeval, 18. septembril kella 11.15-14.45 Võrus Kagukeskuse Südameapteegis (Moderna);
  • laupäeval, 18. septembril kella 13.00-18.00 Võru Maksimarketi parklas (Pfizer, Moderna, Janssen).

 

Lisaks saab neljapäeval, 16. septembril kella 10.00-13.00 vaktsineerida Väimelas ja Võrumaa kutsehariduskeskuses eelneva registreerimiseta. Palun kaasa võtta isikut tõendav dokument! Vaktsineerimise toimub Võrumaa kutsehariduskeskuse peamaja välisukse ees (Pfizer, Moderna).

 

Vaktsineerimine perearsti juures

Vaktsineerivad ka paljud perearstid. Selleks võtke ühendust oma perearstiga!

Vastseliina piirkonnast pakub doktor Aune Rehema võimalust vaktsineerimiseks.

Kontakt:

Dr Aune OÜ
Võidu 30
65201 Vastseliina
tel. 7851253
draune@gmail.com
https://sites.google.com/site/draune/

 

 

 

Lisainfo: tel 5309 1046 (Merilyn Viin, vaktsineerimise koordinaator Võru maakonnas)