Uudised ja teated:

« Tagasi

Kiire internet uueks normaalsuseks

Tervet maailma ja Eestit tabanud koroonakriis ja selle erineva rangusastmega kogunemis- ja liikumiskeelud näitavad ilmekalt, et meie ellu on tulnud uus normaalsus.

Igal majapidamisel peaks igapäevatoimingute mugavaks teostamiseks olema kvaliteetne fiiberoptiline interneti püsiühendus. See aitab ka kõige keerulisematel aegadel meid ümbritseva uudisruumiga kursis olla, tagab vajadusel muredevaba kaugõppe, töötegijate jaoks samaväärse või isegi parema interneti püsiühenduse kui kontoris. Fiiberoptiline interneti püsiühendus aitab suhelda töökaaslaste, lähedaste ning sõpradega, olla kättesaadav ja püsida ühenduses.

Elektrilevi alustas 2019. aastal Eesti esimese operaatorineutraalse interneti- ja televõrgu ehitamist, mis lahendab väljaspool suuri linnu olevate majapidamiste internetiühenduse puudumist või parendab märkimisväärselt seniseid võimalusi.

Projekteerimine võrgu väljaehitamiseks on Võru vallas Meegomäe külas valmis saanud ja nüüdsest on võimalik sealsetel elanikel sõlmida liitumislepinguid. Kõik vajalikud toimingud saab iseseisvalt ära teha Elektrilevi kodulehel www.elektrilevi.ee/kiireinternet.

Piirkonnas loome kiire internetiga liitumise võimekuse 160 kodule ja ettevõttele. Lisaks on endiselt võimalik võrguga liituda Kirumpää ja Võrumõisa küla elanikel. Seal on võrk juba varasemalt valmis ehitatud. Liitumissoovist saab meile sooviavalduse kaudu märku anda.

Eramajade jaoks toome trassi väljaehitamisel sidekaabli üldjuhul maja või kinnistu piirile kas õhuliini või maa-aluse kaabliga. Riigitoetusega aadressidele pakume esimesel kahel kuul kestval liitumisperioodil täiesti tasuta boonusena kaabli tuppa toomist. Sidetaristuga liitumise kogukuluks on sel juhul ühekordne liitumistasu 199 eurot. Muid kulusid kaabli tuppa saamiseks ei kaasne. Liitumislepingu sõlmimisel kuvatakse teile ka eeldatav tööde valmimise tähtaeg.

Elektrilevi sidevõrguga liitunud kliendi jaoks on hilisem operaatori valik vaba ehk teenusepakkujaks saavad olla nii Telia, Tele2, Elisa või mõni teine turuosaline. Kiire internet jõuab teieni pärast operaatoriga lepingu sõlmimist ning vajalike tehniliste toimingute tegemist.

 

 

Mait Rahi

Elektrilevi uute teenuste projektijuht