Uudised ja teated:

« Tagasi

Möödunud nädal Võru vallas

Esmaspäeval, 2. septembril toimusid õppeaasta avaaktused Orava Koolis, Puiga Põhikoolis, Vastseliina Gümnaasiumis, Parksepa Keskkoolis ning Osula Põhikoolis.
 
Teisipäeva, 3. septembri hommikul peeti vallavalitsuse istungit ja pärastlõunal kogunesid volikogu komisjonidest nii haridus-, kultuuri- ja spordikomisjon kui maaelukomisjon.
 
Neljapäeva, 5. septembri hommikul toimus vallamajas haridusasutuste direktorite nõupidamine. Pärastlõunal avati pidulikult „Raiste tee bussipeatus – Osula – Varese" kergliiklustee. Selle raames toimus Osula Põhikooli ettevõtlikul eestvedamisel liiklusohutust propageeriv üritus – viktoriin ja ülekäigukohtade märgistamine „Peatu, vaata, Veendu!" sõnumitega. Lisaks joonistati uuele, Osula keskusest koolini kulgevale kergliiklusteele keksukastidest ja muudest nn takistustest kulgev rada, mis võimaldas pidulikule avaüritusele tulnud vallavalitsuse ning volikogu esindajatel ja koostööparneritel (nt Maanteeamet) mänguliselt mööda uut teed liikuda.
 
 
Foto: Lisanna Elm
 
Laupäeval, 7. septembril toimus Vastseliina Piiskopilinnuses palverännupäev.
 
Pühapäeval, 8. septembril tähistati Võru valla viiendat päeva Oraval: toimusid garaažipidu, fotojaht, näitused, kohal olid päästekomandod, kõigile pakuti külasuppi, avatud olid Piusa Külastuskeskus ja Piusa Savikoda. Vastseliina rahvamajas õpetati, kuidas imikule ja väikelapsele esmaabi anda.