Uudised ja teated:

« Tagasi

22.–28. märtsi info ja sündmused Võru vallas

Võru vallavalitsuse töökorraldus alates 11. märtsist kuni 11. aprillini 2021

Alates 11. märtsist toimub Võru vallavalitsuses kodanike teenindamine ainult e-posti ja telefoni teel tööpäeviti kella 8.00–16.30. Erandiks on rahvastikuregistri toimingud. Lapse sünni registreerimiseks ja elukohateadete puhul palume eelnevalt võtta ühendust registripidajaga telefonil 78 21 576.

Äärmisel vajadusel toimub kohtumine ametnikuga eelneval kokkuleppel. Kodanikel tuleb eelnevalt vastuvõtt Võru vallamajja vallavalitsuse ametnike juurde registreerida telefoni või e-posti teel. Kontaktid

Sotsiaalosakond tagab kõik teenused: koduteenus, tugiisikuteenus täiskasvanutele ja isikliku abistaja teenus. Toimetuletoetust on võimaik taotleda ka telefoni teel. Vajadusel saab dokumente jätta vallamaja postkasti. Äärmisel vajadusel teenindatakse sotsiaalosakonna kliente ka vallamajas koha peal. Selleks palume kasutada sotsiaalosakonna eraldi sissepääsu. Jälgida suunaviitasid!

Vastuvõttu ei toimu ka piirkonna teenuskeskustes Sõmerpalus, Vastseliinas ja Oraval.

Muudes valdkondades ja allasutustes lähtutakse Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest.

 

Võru vallavalitsuse töötajate puhkused

Kantseleispetsialist Helle Kauts puhkab alates 12. märtsist kuni 22. märtsini. Asendab: Anne Trumm.

Vanemraamatupidaja Maire Palo puhkab alates 22. märtsist kuni 26. märtsini. Asendab: Mai Koort.

Raamatupidaja Karmen Kelp puhkab alates 22. märtsist kuni 23. märtsini. Asendab: Taimi Tintso.

Avahooldustöötaja Tiia Rahula puhkab alates 15. märtsist kuni 26. märtsini. Asendab: Malle Ploom

 

Muu info

22.–26. märtsini 2021 viib Kaitseliit Võrumaal läbi Iraaki missioonile mineva Kaitseliidu üksuse NMI (NATO Misson Iraq) ESTGUARD-4 lõpuharjutuse, millest osa toimub Võru vallas Vastseliina asulas, Parksepas ja Väimelas. Lisainfo.

Alates 26. märtsist 2021 on seoses kevadiste ilmastikutingimustega kõikidel teeregistris olevatel Võru valla teedel üle 8 tonni registrimassiga sõidukitega liiklemine keelatud. Liikluspiirang ei kehti Eesti Keskkonnateenused AS-i jäätmeveokitele. Piirang kehtib kuni käesolevat korraldust muutva õigusakti vastuvõtmiseni. Lisainfo.

Alates 5. aprillist avatakse Vastseliina maarahva laada kauplejatele registreerimine. Registreerida saab Vastseliina maarahva laada kodulehel www.maarahvalaat.ee.

7. aprilliks on oodatud kohaliku kogukonna ja elanike ettepanekuid, millele pöörata tähelepanu Kubja-Kose-Meegomäe metsatööde plaanimisel. Lisainfo.

7. aprilliks on oodatud kohaliku kogukonna ja elanike ettepanekuid, millele pöörata tähelepanu Orava piirkonnas Kõvera järve piirkonna metsatööde plaanimisel. Lisainfo.

19. aprillini kutsub rahandusministeerium esitama kandidaate regionaalmaasika auhinnale. Lisainfo.

18. aprillini saab esitada kandidaate "Eestimaa õpib ja tänab" tunnustamisele. Lisainfo

Avalikustatud on Võru maakonna arengustrateegia 2035+ lisa 3 „Tegevuskavad ja seirenäitajad". Võru maakonna arengustrateegia tegevuskava on kättesaadav SIIN.

MTÜ Vahtsõliina Uma Savi ei korralda tavapäraseid huviringe seoses Eestis kehtestatud piirangutega. Eelneval kokkuleppel on võimalus savikoja ruume kasutada individuaalselt või oma perega. Lisainfo.

Tartu Ülikooli geograafia eriala üliõpilane Signe Kallion viib läbi küsitlust seoses oma lõputööga "Võru linnalähiliinide reformijärgne mõjuanalüüs", et välja selgitada, kuidas Võru linna ja Võru linna naabervaldade elanikud on rahul uue linnalähiliinide võrguga. Küsitlus.

 

Toetuste taotlemine

Alates 1. veebruarist kuni 1. aprillini on avatud hajaasustuse programmi taotlusvoor. Uued taotlusvormid ja näidistaotlus on kodulehel kättesaadavad. Lisainfo.

Võru valla kortermajade toetusprogrammi taotlusvoor on avatud. Lisainfo.

Jätkuvalt saab taotleda toetust eraisikute vee- ja kanalisatsioonitaristu rajamiseks. Lisainfo

01.04.2021–30.04.2021 on avatud Kagu-Eesti spetsialistide eluasemete toetusmeetme taotlusvoor. Lisainfo.

4.–22. aprillini saab taotleda Natura metsatoetust. Lisainfo.

 

Turism ja sport

Adrenalin Arena on alates 11. märtsist suletud seoses Vabariigi Valitsuse kehtestatud uute piirangutega koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

Vastseliina piiskopilinnuse elamuskeskuse majad on 3.–28. märtsini suletud. Linnuse õueala on aga jätkuvalt avatud kõigile huvilistele.

Piusa külastuskeskus on suletud.

Kütioru keskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 12–19, reedel ja laupäeval kella 11–19 ning pühapäeval kella 11–18. Individuaalsport vabas õhus on lubatud. Mäel kehtib 2+2 reegel. Suusakuuris viibib korraga 25% ruumi täituvusest inimesi, kes jälgivad 2+2 reeglit. Kohvikus toimub toidu ja jookide kaasamüük. Alates 11. märtsist saab broneerida ainult suusa- ja/või lumelaua individuaalkoolitusi. Grupikoolitusi broneerida ei ole võimalik. Hooaeg kestab aprillini. Lisainfo.

Väimela tervisekeskus on seoses varasemalt etteplaneeritud ujulahoone renoveerimisega ning Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud koroonaviiruse leviku pidurdamiseks sätestatud vajalike meetmete rakendamisega suletud ajavahemikul 8. märtsist kuni oktoobrini 2021. Kohtumiseni sügisel!

Vastseliinas uisuväljak on suletud. Täpsem info on leitav Vastseliina uisuväljaku Facebooki lehel.

  

Tööpakkumised

Vastseliina piiskopilinnus ootab suviseks hooajaks (juuni – august 2021) oma õukonda: kõrtsi teenindajaid, kokka, abilist kööki ja kõrtsi, klienditeenindajaid, kaupmehekoja ülemat, palverännumaja emandat või isandat ning majahaldjat ehk puhastusteenindajat. Avaldus esitada hiljemalt 31. märtsiks 2021 e-posti aadressile linnus@vastseliina.eeLisainfo.

Parksepa keskkool pakub konkursi korras tööd 1,0 kohaga eripedagoogile. Tööd puudutav sisuline info tel 53401799 (õppealajuhataja)..

Võru vallavalitsus kuulutas välja konkursi majandustöötaja ametikohale. Kandideerimise tähtaeg on 2. aprill 2021. Lisainfo.

 

Enampakkumised

Enampakkumise teade Külvaja-5 korteriomandi võõrandamise kohta. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 1. aprill 2021. Lisainfo.

Enampakkumise teade Nursi tee 14-4 korteriomandi võõrandamise kohta. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 1. aprill 2021. Lisainfo.

Maa-ameti enampakkumine Võru vallas asuvate kinnisasjade põllumajanduslikuks kasutamiseks andmiseks. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 6. aprill 2021. Lisainfo.

 

Kirikute teated

Seoses Eesti Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutega ei toimu 3.–28. märtsini kirikutes avalikke jumalateenistusi.

EELK Vastseliina Katariina koguduse teated

Vastseliina kirik on avatud pühapäeviti kella 12–13 palvetamiseks, küünla süütamiseks või vaimulikuga kõnelemiseks.

 

EELK Pindi koguduse teated

Pindi kirik on pühapäeviti avatud palvetamiseks, küünla süütamiseks või vaimulikuga kõnelemiseks.
 

Võru valla sündmustega püsivalt kursis olemiseks jälgige jooksvalt Võru valla sündmuste kalendrit, mis on leitav ka Võru valla kodulehel.

  

Tegevused Võru valla noortekeskustes

Alates 15. märtsist tegutsevad Võru linna noortekeskus ja Võru valla noortekeskused ühiselt veebivahendusel. Piirkonna noorsootöötaja jagab noortele infot ja linke.

Järgnevalt noortekeskuste nädala tegevuskava:

Esmaspäeval, 22. märtsil kell 16.30 mängitakse Kuldvillakut. Vaadata saab Vastseliina noortekeskuse podcasti.

Teisipäeval, 23. märtsil toimuvad erinevad tegevused erinevates piirkondades. Kell 15.00 toimub veebitöötuba „Turvaliselt ja targalt nutiseadmes" (vajalik eelnev registreerimine).

Kolmapäeval, 24. märtsil toimub ühine mängude päev (noorsootöötaja jagab päev varem Zoomi linki). Võru noortekeskuse õppevideo.

Neljapäeval, 25. märtsil toimuvad erinevad tegevused veebis. Taas saavad noored õppevideo abil kodus süüa valmistada (noorsootöötaja jagab infot). Vaadata saab Vastseliina noortekeskuse podcasti.

Reedel, 26. märtsil toimuvad erinevates piirkondades erinevad tegevused.

 

Lisaks sellele esitavad Võru valla ja linna noortekeskused noortele liikumisväljakutse, mille eesmärk on luua järjepidevust noorte liikumisaktiivsusesse. Väljakutse kestab 15. märtsist kuni 11. aprillini. Osaleda saab nii individuaalselt kui ka kaheliikmelise meeskonnana ja arvesse lähevad kõik kehalised liikumised välitingimustes (kõndimine, jooksmine, rattasõit, discgolf, pallimängud jms).

Liikumisväljakutse juhend ja registreerimisvormid on leitavad järgmiselt lingilt: https://drive.google.com/file/d/10but2_njzBJYdaXyzTf8Jy_eVgHojW_m/view?usp=sharing

 

Kose noortetoa lisainfo: Kirsika Kikkas tel 5887 9552 või Kose noortetoa Facebooki lehel.

Kääpa noortekeskuse lisainfo: Laura Loikmann tel 5342 2390 või Facebooki grupis „Kääpa noortekeskus".

Orava noortekeskuse lisainfo: Liina Loosaar tel 524 7986 või Orava noortekeskuse Facebooki lehel (Orava noortele lisainfo ka eraldi Messengeri grupis).

Parksepa noortekeskuse lisainfo: Kaisa Niilo tel 521 4846 või Facebooki grupis „Parksepa noored".

Sõmerpalu noortekeskuse lisainfo: Helje Võõras tel 5345 7805 või Sõmerpalu noortekeskuse Facebooki lehel.

Vastseliina noortekeskuse lisainfo: Merlis Pajustik tel 5919 1992 või Vastseliina noortekeskuse Facebooki lehel.

Võru noortekeskuse lisainfo: Marge Puru tel +372 5901 1425 või Võru noortekeskuse Facebooki lehel.

    

Nii sündmuste kalendrit kui ka nädalainfot täiendatakse jooksvalt!