Uudised ja teated:

« Tagasi

EAS avas toetused väikeettevõtetele ja turismisektorile COVID-19 mõjude leevendamiseks

EAS avas 11. mail valitsuse poolt kinnitatud toetused väikeettevõtetele ja turismisektorile COVID-19 mõjude leevendamiseks.

Taotlusi saab esitada EASile e-teeninduse (aken.eas.ee) kaudu alates 11. maist kell 9.00.

Seoses suure huviga COVID-19 toetuste taotluste esitamisel on EASi e-keskkonnas ajutiselt häiritud. Hetkel on võimalik digiallkirjastatud taotlusi koos lisadega esitada ka meilile taotlus@eas.ee

Taotluse vorm on kättesaadav konkreetse toetuse lehel.

Info: https://www.eas.ee/covid-19-toetused/

 Soovitame enne toetusmeetmete avamist tutvuda EAS e-teenindusega ning võimalusel luua taotlevale ettevõttele eelnevalt kliendikonto. Toetuse avamisel saate liikuda seejärel otse toetusvõimaluste juurde.

Kui Teil tekib küsimusi e-teeninduse kasutamisel, tutvuge palun kasutusjuhendiga või võtke meiega ühendust: info@eas.ee või telefon 6 279 700 (küsimused toetuste kohta) või aken@eas.ee (küsimused e-teeninduse kohta). Samuti juhime tähelepanu, et e-teenindusse sisselogimine ID-kaardi või mobiil-IDga võib rohkearvulise taotlemise tõttu võtta tavapärasest enam aega.

Lisaks juhime tähelepanu, et MUUTUNUD ON MAKSUVÕLAGA SEOTUD TINGIMUS.

Toetuse taotluse esitamisel ei tohi olla ettevõttel 12.03.2020 seisuga ajatamata maksuvõlga. Kiirkorras maksuvõlgade ajatamiseks tuleb esitada e-MTA keskkonnas ajatamise taotlus ning selleks, et taotlus kiiremas korras läbi vaadataks, tuleb endast märku anda ajatamine@emta.ee meiliaadressile. Juhul kui ettevõtte maksuvõlg jääb alla 20 000 euro, võla ajatamise graafiku soov on kuni 12 kuuks, hetkel kehtivaid graafikuid ei ole ning viimase kuue kuuga ei ole graafikuid kehtetuks tunnistatud,  on võimalik saada e-MTA kaudu taotlust esitades ka automaatne ajatamise otsus koos intressimäära soodustustega.

Samuti peab taotleval ettevõttel olema esitatud deklaratsioonid ja majandusaasta aruanded perioodi kohta, mille esitamise ajaline kohustus on saabunud.

Turismisektori toetamise 25 miljoni euroga ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamise 10 miljoni euroga, sealhulgas toetuste määrused ja tingimused, otsustas valitsus.

  * VÄIKEETTEVÕTJA KAHJUDE OSALISE HÜVITAMISE TOETUSE [2] eesmärk on ühekordse tagastamatu abi andmine COVID-19 puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks, mis aitaks mikro- ja väikeettevõtjatel tagada oma jätkusuutlikkus toodete ja teenuste pakkumisel ka pärast COVID-19 pandeemia lõppemist. Toetuse suurus on 3000 ja 5000 eurot ettevõtja kohta sõltuvalt ettevõtte käibe suurusest ning käibekaotusest kriisiajal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

* TURISMISEKTORILE SUUNATUD COVID-19 KAHJUDE OSALISE HÜVITAMISE TOETUS ON ÜHEKORDNE TAGASTAMATU ABI turismiettevõtjatele (majutus [4]-, toitlustus [5]– ja reisiettevõtjatele [6] ning turismiatraktsioonidele [7]) ning turismiteenuste [8] pakkujatele eesmärgiga toetada raskustesse sattunud turismisektori ettevõtjaid kriisiga toimetulekuks, kriisi üleelamiseks ning kriisist kiiremaks väljumiseks niipea kui nõudlus hakkab taastuma. Toetuse suurus ettevõtja kohta jääb vahemikku 2000-60 000 eurot sõltuvalt ettevõtte tegevusvaldkonnast, suurusest, käibekaotusest ja riigile tasutud tööjõumaksudest. Eesmärk on toetada raskustesse sattunud turismisektori ettevõtjaid kriisiga toimetulekuks, kriisi üleelamiseks ning kriisist kiiremaks väljumiseks niipea kui nõudlus hakkab taastuma.

Võrumaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultandid annavad teile nõu toetuste taotlemise korral ning ka teistes ettevõtlust puudutavates küsimustes. 

Konsultandid, kelle poole pöörduda on järgmised: 

* Ettevõtluskonsultant Ivi Martens

  5349 7303

ivi.martens@vorumaa.ee

 

 * Ettevõtluskonsultant Aavo Hummal

5309 1180  

aavo.hummal@vorumaa.ee

 

Lisainfo: 

Ivi Martens

Atesteeritud ettevõtluskonsultant

SA Võrumaa Arenduskeskus

Jüri 12, 65605 Võru

+372 53497303

ivi.martens@vorumaa.ee