Uudised ja teated:

« Tagasi

Eesti Andmesidevõrguga liitunud omavalitsuste ühine pressiteade

Elva Vallavalitsus

PRESSITEADE

25. jaanuar 2019

 

 

Eesti Andmesidevõrguga liitunud omavalitsuste ühine pressiteade

 

Eile, 24. jaanuaril kohtusid Põlvas Antsla, Rõuge, Võru, Elva, Otepää, Kanepi ja Põlva valdade esindajad ning MTÜ Eesti Andmesidevõrgu ja Eesti Andmesidevõrgu AS esindajad. Kohtumisel arutati tõstatunud ebatäpsusi „Internet Koju" liitumislepingutest, mis on tekitanud inimestes segadust.

 

Sel nädalal saatis Eesti Andmesidevõrgu AS välja kirja, kus kutsub inimesi sõlmima „Internet Koju" liitumislepinguid. Saadetud kirjas ja veebilehel internetkoju.ee esineb mitmeid ebatäpsusi, mis on tekitanud inimestes palju küsimusi ja pöördumisi omavalitsustesse.

 

Teates mainitakse, et projekt „Internet Koju" valmib kohalike omavalitsuste ja erasektori koostöös. „Eelpoolnimetatud vallad on küll MTÜ Eesti Andmesidevõrk asutajaliikmed, kuid Internet Koju projekti ehitab välja Eesti Andmesidevõrgu AS ja seetõttu ei saa vallad anda lisagarantiisid, et Eesti Andmesidevõrgu AS (liitumislepingute sõlmija) lubatud liitumised ka kõigile lepingu sõlmijatele valmis ehitab," ütles Elva abivallavanem Mikk Järv.

 

Omavalitsused soovitavad liitumislepingut sõlmides lugeda tähelepanelikult liitumislepingu tingimusi ja tekkinud küsimuste korral palume pöörduda Eesti Andmesidevõrk AS-i poole.

 

Internet Koju võrgu arendajad ja väljaehitajad on lubanud saata kõikidele „Internet Koju" sooviavalduste esitajatele täpsustavate selgitustega kirja. Sõlmitud lepingud vaadatakse läbi ja esimesel võimalusel teavitatakse neid, kellele ei ole võimalik ühendust rajada ning raha makstakse tagasi.

 

Rohkem teavet leiab aadressidelt: eestiandmeside.ee/ ja www.internetkoju.ee/.

 

Lisainfo:
Mikk Järv, Elva abivallavanem
mikk.jarv@elva.ee või tel 517 0306

 

Teate edastas:
Merilyn Säde

Kommunikatsioonijuht

Elva Vallavalitsus