Kaasava eelarve hääletusel sai enim hääli ettepanek rajada Kääpa külla madalseikluspark

Võru valla 2020. aasta kaasava eelarve hääletus on lõppenud. Kokku andis oma hääle erinevate ettepanekute poolt 86 Võru valla elanikku. Kõige enam hääli kogus Marju Parve ja Sirle Muiste poolt esitatud ettepanek Kääpa külla madalseiklusraja rajamiseks (42 häält) hinnangulise maksumusega 20 000 eurot. Ettepanek viiakse järgmisel aastal Võru vallavalitsuse poolt ellu.

Ettepaneku tutvustus:

Kääpa küla elanikud peavad tervislikku liikumist väga oluliseks ja oma iga-aastastesse tegevustesse planeeritakse mitmeid liikuma kutsuvaid tegevusi, näiteks traditsiooniline teatejooks ja discgolfivõistlus. Lisaks on MTÜ Kääpa küla liikmed ise eeskujuks ja võtavad aktiivselt osa Võrumaa pikamaajooksu sarjas ning löövad kaasa erinevates liikuma kutsuvates projektides. Koostöös Võru vallaga on taastatud Kääpa küla matkarada, mis on märgistatud ka Võrumaa Spordiliidu poolt. Kõik eelpool nimetatud tegevused on heaks võimaluseks kogu perega koos sportida. Ettapaneku esitajate arvates on aga noorte seas vabal ajal liikumist ja sportimist vähe. Kääpa noortekeskuse õuealal on väike mänguväljak, kus leiavad tegevust pisemad, aga juba suurematele noortele huvipakkuvaid välitegevusi napib. Sellest ka madalseiklusraja mõte.
Madalseiklusrada võimaldab aktiivseid tegevusi väljas ja metsas, pakub põnevust ja ka kehalisi väljakutseid erinevas vanuses ja füüsilises vormis noortele. Ettapneku esitajad usuvad, et noortes liikumisharjumuste kujundamine annab neile harjumuse kogu eluks. Kuna discgolfirada ja ka matkarada külastavad paljud huvilised väljastpoolt Võru valda, siis annab madalseikluspark võimaluse tulla kogu perega ja kõigil on huvitavat ning kasulikku tegevust.

Näide Lüllemäe põhikooli seiklusrajast.

Täname kõiki ettepanekute esitajaid ja hääletajaid. Kuigi ettepanekute esitajate ja hääletajate arv jäi sellel aastal tagasihoidlikuks, ootame suuremat aktiivsust järgmisel aastal, kui kaasava eelarve protsess on leidnud suuremat kõlapinda ning esimese aasta tulemusi on võimalik juba ette näidata.

Lisainfo:

Mairi Raju-Toots