Uudised ja teated:

« Tagasi

Keskkonnaministeerium otsib aasta tegu

Milline on aasta kõige keskkonnasõbralikum tegu?

Kas sulle on silma jäänud või oled lausa ise panustad mõnda tänavusse toredasse ettevõtmisse, millel on arvestatav tulemus meie keskkonna- ja loodushoidu? Kui jah, siis luba meilgi olla selle teo üle uhked ja anna sellest kindlasti hiljemalt 30. novembriks teada Aasta Keskkonnateo konkursile.

Keskkonnaministeeriumi korraldatav Aasta Keskkonnateo konkurss puudutab laiemalt keskkonna heaks tehtud tegemisi, mis on innustavad ja eeskujuks ka kõigile teistele. „Soovime need head teod Eestimaa pealt üles leida, neid vääriliselt esile tõsta ning tunnustada. Selleks palume, et aitaksite meil kõiki silmapaistvaid keskkonnahoidjaid märgata ja neid tänada," kutsus keskkonnaminister Siim Kiisler olema keskkonnaministeeriumile abiks tublide ettevõtmiste esiletoomisel.

 

Aasta Keskkonnateole saavad 1.-30. novembril keskkonnateo kodulehekülje kaudu kandideerida nii ettevõtted, ühingud, eraisikud kui ka asutused. Esitada võib nii enda tehtud projekti kui ka kedagi teist, keda arvate olevat teo auhinna vääriline. „Silmapaistev projekt on selline, millega on selgesti panustanud keskkonna heaolusse, mis on jõudnud sihtgruppideni ning mis on uudse lähenemisega. Sealjuures peaks projekt olema ellu viidud ikka õilsa eesmärgi nimel teha head," kirjeldas keskkonnaminister Kiisler konkursile hästi sobivaid kandidaate.

Esitanud kandidaatide seast parimate välja selgitamiseks on kõigil võimalik kaasa lüüa avalikul hääletusel, mis toimub 10.–23. detsembril www.keskkonnategu.ee kodulehel. Kümme kõige enam hääli kogunud projekti esitatakse konkursil hindamiskomisjonile, kes valib nende seast säravaima.

Konkursi auhinnaks on õigus kasutada keskkonnamärgist, et oma head tööd näidata ka teistele. Lisaks paneb Keskkonnaministeerium välja auhinnafondi, mille suurus on kuni 5000 eurot. Auhinna täpse suuruse otsustab konkursil hindamiskomisjon vastavalt esitatud projektidele. Võitjaid autasustatakse 2019. aasta jaanuaris.

Konkursi ning sellele esitatud kandidaatidega saab kursis olla, jälgides nii keskkonnatunnustuste kodulehte (keskkonnatunnustused.ee) kui ka Facebooki lehte (facebook.com/keskkonnatunnustused). Samuti tasub pilk peal hoida Keskkonnaministeeriumi kodulehel (www.envir.ee).

Aasta Keskkonnateo auhinda antakse välja alates 2004. aastast.

 

Varasemad võitjad

2017 – MTÜ Väikese Väina Selts Tillunire kanali puhastamise eest

2016 – Peeter Hermik puisniidu taastamise ja hooldamise eest Matsalu rahvuspargi alal

2015  – Eesti Kalastajate Selts projektiga "Kudevate lõhede kaitsmine röövpüüdjate eest"

2014 – MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing projektiga „Aasta lind 2014 - jäälind"; SA Things veebikeskkonna kuhuviia.ee loomise eest

2013 – MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing projektiga „Talvine aialinnuvaatlus"

2012 – MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing projektiga „Linnuõpe loodusainete õpetajatele"

2011 – MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus projektiga „Happy Fish"

2010 – MTÜ JCI GO Koda projektiga „Lasnamäe rohestamine ja puuistutustalgud Tondiloo pargis"; MTÜ Arenguprogrammide Keskus EMI-ECO projektiga „Venekeelsete pensionäride keskkonnateadlikkuse suurendamine"

2009 – MTÜ JCI GO Koda teavituskampaania projektiga "Killerkott tapab"

2008 – MTÜ Fenolo www.looduskalender.ee veebikaamerate (kurekaamera, kotkakaamera, sea TV) projekti idee ja teostuse eest; Rainer Nõlvak ja tema meeskond "Teeme ära!" prügikoristuskampaania korraldamise eest

2007 – Tartu Keskkonnahariduse Keskus Läti-Eesti koostööprojekti "Looduse õppimine ja õues õpetamine läbi piiriülese koostöö" eduka juhtimise eest; MTÜ Matsalu Filmifestival rahvusvahelise loodusfilmide festivali järjepideva eduka korraldamise eest

2006– Põlva Maavalitsus projektiga ökofestival „Rohelisem Elu"; SA Eestimaa Looduse Fond ja MTÜ Nõva Tuletõrjeselts aktiivse tegevuse eest Loode-Eesti naftareostuse likvideerimisel; MTÜ Eesti Roheline Liikumine loodussõbraliku toote kampaania korraldamise eest

2005 – Jaan Riis Looduse Omnibussi ning loodusõhtute korraldamise eest

2004 – Laulu- ja Tantsupeo SA projektiga „Las jääda ükski mets"

 

Kairi Toiger

Keskkonnaministeerium