Uudised ja teated:

« Tagasi

Kirumpääl süüdatakse Võru valla märgituli "Eestimaa küla elab"

Täna, 23. aprillil tähistavad tuhanded inimesed üle Eesti jüripäeva. Eelmise sajandi alguseni oli just jüripäev meie esivanemate jaoks tähtsaim püha. Kui algselt tehti jürituld kurja peletamiseks äsja väljalastud karja juurest, siis 1343. aasta jüriööl sai see märgutuli suure ülestõusu alguseks. Pöördume tagasi oma juurte juurde ja väärtustame maarahva traditsioone, mis on aidanud Eesti rahval rasked ajad üle elada. Ka praegu on seda vaja!

Täna süütame üle Eestimaa jüriöö märgutuled „Eestimaa küla elab". Võrumaal võtab Võru linn jüriöö märgutule vastu kell 21 Võru keskväljakul ning tuli põleb kella 22-ni. Võru valla märgutuli "Eestimaa küla elab" süüdatakse Kirumpääl.  

Kuna on piirangute aeg, siis avalikke üritusi ei toimu, kuid märgutulede süütamisel hoiame distantsi ja väldime lähikontakte.

Süüta ka sina jürituli oma koduhoovis, laternas või oma südames koos meiega. Näitame, et Eestimaa küla elab!

Kuidas toimida?
  • Märgi oma tulekoht kaardile kodulehel http://www.xn--jrimrgutuled-jcb4wa6g.ee/
  • Süüta 23. aprilli õhtul kell 21 oma koduhoovis lõke, tõrvik või muu märgutuli. Seejuures järgi tuleohutuse ja Terviseameti nõudeid.
  • Postita foto või video märgutulest Facebooki lehele Jüriöö Märgutuled 2021 või saada meiliaadressile jyrioo@wittenstein.ee.
  • Jälgi Jüriöö Märgutulede ülekannet Delfis

Jüriöö märgutulede kohta leiad teavet: https://xn--jrimrgutuled-jcb4wa6g.ee/