Liitu vanemlusprogrammiga “Imelised aastad”

Tarkvanem.ee tutvustab vanemlusprogrammi "Imelised aastad" järgmiselt: laste kasvatamisel võib tekkida olukordi, millega on keeruline hakkama saada. Antud programm sobib vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla. Ameerika kliinilise psühholoogi professor Carolyn Webster-Strattoni loodud tõenduspõhise programmi positiivne mõju vanematele ja lastele on teaduslikult tõestatud.

Programm sobib 2–8-aastaste laste vanematele:

• kes soovivad saada vastuseid lapse kasvatamisel tekkinud küsimustele ja õppida, kuidas paremini toime tulla;
  • kelle lastel on esmased käitumisprobleemid, nt kohatine agressiivne käitumine, hüperaktiivsuse ilmingud, hajutatud tähelepanuvõime, valetamine, sõnakuulmatus jne.

Oodatud on nii lapsevanemad kui vanavanemad ja teised last kasvatavad täiskasvanud. Koolitusel õpitakse:

• kuidas kehtestada tõhusalt piire ja reegleid;
  • kuidas last julgustada ja tunnustada;
  • kuidas õpetada last tugevate tunnetega toime tulema;
  • kuidas arendada last mängu abil;
  • kuidas lahendada konflikte;
  • kuidas tulla toime stressiga.

Vanemlusprogramm "Imelised aastad" alustab oma tegevust 8. septembril Parksepa lasteaias. Koolitus toimub kella 17.30–19.30.

Koolitusel saavad osaleda need, kellel on rahvastikuregistri järgi sissekirjutus Võru vallas.

Koolitussessioonid toimuvad 16 nädala jooksul üks kord nädalas kaks tundi, kokku 32 tundi. Koolitajateks on Iiris Tagen (iiris.irs@gmail.com, 529 1085) ja Tea Ausin (tea.ausin@gmail.com, 56836377). Kohapeale on organiseeritud lastehoid ja pakutakse ka kerget einet. Koolitusi korraldab tervise arengu instituut koostöös kohalike omavalitsustega.

Registreerimiseks kirjuta riina.mandel@voruvald.ee.

Riina Mandel