Uudised ja teated:

« Tagasi

Lindora laat jääb ära

Simunapäeval, 28. oktoobril Võru valla ja Setomaa valla piiril korraldatav traditsiooniline Lindora laat jääb tänavu ära.

Arvestades Lindora laada toimumiskohta ja eripära ning lähtudes seejuures 29.09.2020 COVID-19 käitumisjuhendist avalike ja kultuuriürituste korraldajatele, on Lindora laada korraldamist toetav meeskond, Võru vallavalitsus ja Tervisekaitseamet ühisel seisukohal, et  2020. aastal Lindora laata ei toimu, sest laada korraldamist toetav meeskond ei suuda täita kõiki ettevaatusabinõusid seoses COVID-19 viiruse levikuga

Ivar Traagel Lindora laada korraldusmeeskonnast ütles, et otsus langetati raske südamega, kuid korraldajad ei taha riskida külastajate ja kauplejate tervisega.

"Vallavalitsus ei toeta sel aastal Lindora laada toimumist, sest seoses COVID-19 viiruse levikuga on nii palju asjaolusid, mille tõttu on sel aastal mõistlik Lindora laat ära jätta," ütles Võru vallavanem Kalmer Puusepp.

Lindora laat on Lindora teeristis, Setomaa ja Võrumaa piiril peetav traditsiooniline sügislaat, kus kaubeldakse nii toidu, käsitöö kui ka tööstuskaupadega, aga ka eluskaubaga: põrsaste, lammaste, kasside, koerte, kanade ja hanedega. Laat on omamoodi kodukandi kokkutulek, kuhu tulevad kohalikud inimesed ja need, keda elu siit kaugemale kandnud on. Loodetavasti saab laat oma traditsiooni jätkata tuleval aastal.

Kultuurispetsialisti haldusakt


Lisainfo:

Birgit Pettai

avalike suhete spetsialist

Võru Vallavalitsus

birgit.pettai@voruvald.ee

5309 9116