Uudised ja teated:

« Tagasi

PRIA võtab pindalatoetuste taotlusi vastu 2.-21. maini, hilinenult kuni 15. juunini

Alanud on pindalatoetuste taotluste vastuvõtt! Taotlusi saate PRIAle esitada 2.-21. maini! Kuni 15. juunini 2021 saate juba esitatud taotlusel andmeid vajadusel muuta, parandada või täiendada. Näiteks on võimalik sel perioodil juba esitatud taotlusele lisada uusi põlde või muuta põldude pindalasid.
Erandkorras ei rakendata 2021. aastal toetuste vähendamist pindalatoetuse taotluse esitamise eest (1% tööpäeva kohta) hilinenud taotluste vastuvõtmise perioodil 22. maist kuni 15. juunini 2021. Palume taotlused esitada siiski võimalikult varakult.
Toetuste kohta leiate rohkem infot PRIA koduleheküljelt.

Pindalatoetustega seotud teenuseid saab kasutada ainult elektrooniliselt e-PRIA kaudu. e-PRIAsse sisenemiseks on teil vaja ID-kaarti või Mobiil-IDd. Siseneda on võimalik ka TARA (turvaline autentimine asutuste e-teenustesse) teenuse kaudu, kus lisavõimalusena saab sisse logida kasutades Smart-IDd.
Alates 2021. aasta 1. märtsist ei ole võimalik sisse logida panga paroolide abil!
Palume Teil aegsasti kontrollida oma ID-kaardi ja selle sertifikaatide kehtivust ning PIN-koodide olemasolu ja need vajadusel uuendada või soetada. Täpsemat infot ID-kaardi ja mobiil-ID kohta saab Politsei- ja Piirivalveametist ning veebilehelt www.id.ee.

Erinevad juhendid, kuidas e-PRIAsse siseneda ja teenuseid kasutada, on leitavad portaalis iga vastava teenuse juures ning PRIA kodulehel.

Pärast e-PRIAsse sisselogimist valige, keda soovite edasistes toimingutes esindada.

Kui Teie andmed PRIA kliendiregistris on muutunud, palume need üle vaadata, kasutades e-PRIA teenust "Kliendi andmed".

Pindalatoetuste taotlemisega seotud e-teenused leiab valides siniselt menüürealt vana e-PRIA ning seejärel tuleb menüü "Teenused" alt valida "Pindalatoetused" alajaotusest soovitud teenus.

Volituste andmine kõigi e-PRIA teenuste kasutamiseks toimub e-PRIA teenuses "Esindusõigused ja volitused". Kui taotlejal ei ole võimalik e-PRIAs digitaalselt volitusi anda, saab esindajat määrata ka PRIA poolt välja töötatud soovituslikul vormil "Volikiri asjaajamiseks Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametiga". Kui soovitakse anda piirangutega volitus, tuleb täita lisaks ka "Volikirja vormi lisa 1. Osaliste ehk piirangutega volituste andmine". Volikirja vormid ja lisainfo leiate kodulehelt Registrite menüü all asuvalt lehelt Esindusõigused ja volitused.

Erandina (kui ei ole võimalik volitusi anda PRIA iseteeninduskeskkonnas, digitaalselt allkirjastatult või paberil) saab pindalatoetuse volitusi taotluste esitamiseks anda ka telefoni teel. Kui taotlejal ei ole arvutit, aga ta soovib toetust taotleda, saab ta enda eest taotlusi esitama volitada usaldusväärset isikut, pöördudes PRIA poole registrite osakonna infotelefonil 731 2311.

COVID-19 viiruse leviku ulatusest tulenevalt avatakse PRIA maakondlikud teenindusbürood klientidele 10. mail. Enne teenindusbüroosse tulemist palume tutvuda PRIA kodulehel avaldatud infoga ja kindlasti eelnevalt broneerida aeg taotluse esitamiseks kas meie kodulehe kaudu aadressil https://web.pria.ee/broneering või helistades teenindusbüroosse. Küsimuste korral palume helistada PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679. Palume tungivalt leida võimalus esitada taotlus mõne lähedase abiga, sest viiruse leviku ulatusest tulenevalt ei pruugi PRIAl olla võimalust teenindusbüroosid hoida avatuna kogu taotlusperioodi jooksul ja me ei saa teid abistada sellises mahus nagu eelnevatel aastatel.

Kust saab abi?

Teenindusbüroo Telefoni number
Harjumaa 639 1640
Hiiumaa 463 6667
Ida-Virumaa 336 6767
Järvamaa 385 9901
Jõgevamaa 776 2811
Lääne-Virumaa 326 4640
Läänemaa 472 2040
Pärnumaa 449 9081
Põlvamaa 799 9380
Raplamaa 489 0241
Saaremaa 453 0491
Tartumaa 737 7680
Valgamaa 766 0001
Viljandimaa 434 2252
Võrumaa 782 1833
  • e-PRIA taotluste esitamiseks vajaliku tasuta juhendamisteenuse saamiseks on võimalik pöörduda konsulentide poole. Juhendamisteenust koordineerib Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistus. Täpsema info ja teenuse osutajate nimekirja leiate sihtasutuse kodulehelt.
  • Vajadusel saate helistada PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679.
  • Maakondlike teenindusbüroode kontaktid:


Soovitame Teil taotluse esitamist mitte jätta viimasele hetkele.

Edu toetuste taotlemisel ja jäägem terveks


PRIA

Toetuse tingimuste ja taotlemise kohta saab infot PRIA kodulehelt https://www.pria.ee/. Teavet saab küsida helistades PRIA maakondlike teenindusbüroode telefonidel ja pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679 või pöörduda e-posti aadressil info@pria.ee.