Stardib üritusesari "5 Võru valla päeva"

Tänavu korraldaks kolmandat korda üritusesaja „5 võru valla päeva". Eesmärgiks on tutvustada ja tutvuda Võru valla eripiirkonna tegemistega. Kui varasemalt on käidud tutvumas turismiobjektidega, siis käesoleval aastal on võetud eesmärgiks tutvuda väikeettevõtlusega. Uuenduslik on sellel aastal ka see, et nende päevad raames on osalejatel võimalus võtta osa murumängude ja mälumängu viievõistlusest.

Osalemine ja registreerimine

Üritusesarjal „5 Võru valla päeva" osalemiseks on võimalik soovijatel kasutada bussi. Selleks tuleb oma piirkonna kontaktisikule teatada oma soovist, millisele piirkonnaüritusele soovitakse sõita. Piirkonna kontaktisikud ja piirkonna üritused leiad SIIT.

Piirkonnapäevad

Juulis toimuvad Vastseliina piirkonnapäev ja Pühajõe piirkonnapäev.

Üritusesari "5 Võru valla päeva" stardib juba sel pühapäeval, 18. juulil Vastseliina piirkonna päevaga. Liitu üritusega.

Vastseliina piirkonnapäeva kava:

kell 11.00 murumängud ja mälumäng - viievõistluse esimene voor Vastseliina rahvamaja juures, avatud Vastseliina Käsitööühingu tuba.

kella 12.00-17.00 Kotkapesa Puhkekeskus – puhkemaja ja köögi tutvustamine, lihatoodete degusteerimine ja kaasamüük (Jeedasküla, https://ugaraja.ee); Vipson Projekt tutvustab palkmajade ehitamist (Jeedasküla, https://vipson.ee). Kontaktisik: Taavi Tuvike.

kella 10.30-18.00 Metskonna maja külastus (Võru tn 1, Vastseliina alevik). Avatud kohvik ja meisterdamistoad. Kontaktisik: Hannes Ots

kella 10.00-16.00 Kõivumäe talu külastus (Voki küla, Võru vald). 50+ tomatisorti ja liigirohke lilleaed. Kontaktisik: Kaja Murde.

kella 11.00-15.00 Vahtsõliina Uma Savi (Vastseliina alevik, Võidu 28) külastus, Vastseliina savikoda avab oma uksed kõikidele huvilistele. Saab tutvuda tehtud töödega ja ise ka näpud saviseks teha. Avatud pop-up pood, kust saab kaasa osta kohalike laste ja täiskasvanute loodud keraamikat.

kell 15.00 avatud roosiaed Kõo külas. Kell 17.00 esineb roosiaias ansambel Hea tuju (pilet 10 eurot). Kontaktisik: Helgi Kuusik.

kell 19.00 Loosi külateatri etendus „Orav ja meri" Loosi mõisas.
Üritusesarjale registreerimine oma küla külavanema või piirkonna kontaktisiku Anneli Lõhmuse kaudu tel 5345 4214.

24. juulil jätkub üritusesari "5 Võru valla päeva" Pühajõe ehk Sõmerpalu piirkonna päevaga. Liitu üritusega.

Pühajõe piirkonnapäeva kava:

kell 12.00 Osula bussijaam

kell 12.10 MTÜ Maana külastus

kell 13.00 Palvemaja talu

kell 14.30 Veinimäe talu

kell 16.00 Kaabsoo küünlakoda

kell 17.00 Järvere külaplats - murumäng ja mälumäng, meelelahutust pakuvad kohalikud pillimehed

Piirkonnapäeval osalemiseks on soovijatel võimalik kasutada bussi. Pane ennast kirja!

Üritusesarjale registreerimine ja piirkonna kontaktisik: Maia Müürsepp tel 5197 1490 või Maarika Rosenberg tel 516 5751.

Augustis toimuvad Orava piirkonna päev, Võru piirkonna päev ja Lasva piirkonna päev.

6. augustil toimub Orava piirkonnapäev nimega "Õhtupoolik Oraval".

Orava piirkonnapäeva kava:

Kell 17 murumängud ja mälumängud laululaval ja õhtune meelelahutus, simman.

Täpsem info selgub peagi!

Üritusesarjale registreerimine ja piirkonna kontaktisik: Liina Loosaar tel 524 7986.

7. augustil toimub Võru piirkonnapäev ja selle raames leiab aset ka Puiga 15. külapäev.

Võru piirkonnapäeva kava:

Ekskursioonid Meegomäe, Roosisaare. Mälumäng Meegomäel Hämsaare kõrtsis. Murumäng Juba külaseltsi platsil. Õhtune meelelahutus Juba külaplatsil.

Üritusesarjale registreerimine ja piirkonna kontaktisik: Inge Vill tel 5398 3135.

Puiga 15. külapäev algab kell 12. Tegevused terveks päevaks: võrkpall, kiiking, külapäeva viktoriin. Küpsetiste konkurss – välja valitakse parim koduküpsetatud leib ja maitsvaim kook.

Tegevused lastele: Teadusteater „Kolm Põrsakest", lasteaiahoovis erinevad töötoad.

Esinevad segakoor ja line-tantsuring. Õhtu lõpetab ansambel Dolores.

Lisainfo: Puiga rahvamaja kultuuri-ja noorsootööjuht tel 5887 6553.

Üritusesarja "5 Võru valla päeva" lõpetab 14. augustil Lasva piirkonnapäev. Liitu üritusega.

Lasva piirkonnapäeva kava:

Kell 10.00 kogupere pannkoogihommik Lasva veetorn-galerii ees.
Kell 11.00 Teatribussi esituses kogupere etendus "Tähtsad asjad" Lasva veetorn-galerii ees. Enne ja pärast etendust võimalus külastada veetorni.
Kell 11.00 Jaaniraotu talu külastus.
Kell 13.00 tegevused Lasva külas: näitus Lasva rahvamajas, Lasva käsitööseltsi käsitöömüük Lasva veetorn-galerii ees, Pindi kiriku külastus, kodukohvikud Lasva külas ja selle ümbruses.
Kell 16.00 murumängud ja mälumäng Kääpa laululava juures.
Kell 21.00 Lasva järvemuusika tule- ja veevaatemäng Lasva järve ääres. Piletite müük kohapeal alates kell 19.00.

Üritusesarjale registreerimine lähimas Lasva piirkonna raamatukogus. Piirkonna kontaktisik Tea Kallaste tel 520 8628

Murumängud ja mälumäng

Tingimused: võistlustel osalejad peavad läbima kõik viis piirkonda. Igas piirkonnas toimub üks võistlusala ja mälumängijad peavad vastama küsimustele, mis puudutavad antud piirkonda, kus ollakse.

Murumängude võistluses peab osalema 4 liiget, kellest üks peab olema kapten ning osalema kõikidel mängudel, teised liikmed võivad vahetuda. Mälumäng on individuaalne.

Autasustamine

Kõik viis piirkonda läbinud võistkonnad  ja mälumängurid osalevad auhinnaloosis.

Üritustesarja piirkonna tegevuste täpsem info on leitav Võru valla kodulehelt ja Facebookist kaks nädalat enne iga ürituse toimumist.

Eksursioonide täpsed kellajad avaldatakse kodulehel ja Facebookis ning kuulutused pannakse piirkonna teadetetahvlitele.

Lisainfo:

Maarika Rosenberg