Teatejooks Tipust Topini läbib ka Võru valda

MTÜ Seikluste Korraldamise Klubi korraldab 8.-9. augustini teatejooksu Tipust Topini, mille käigus kümneliikmelised võistkonnad jooksvad Suure-Munamäe tipust Pirita TOP-i juurde. Võistkonnad läbivad järjest joostes 341 kilomeetrit. Rada algab Haanjast ja viib jooksjad läbi Rõuge, Otepää, Elva, Tartu, Palamuse, Jõgeva, Rakke, Väike-Maarja, Porkuni, Tapa, Jäneda, Kõrvemaa ja Kehra Tallinna.

Ürituse eesmärk on populariseerida ühekoos jooksmist ning tutvustada Eestmaa kaunemaid paiku. Tegemist ei ole võistlusega, vaid jooksurõõmu nautimisega.

Jooksul osaleb 50 kümneliikmelist tiimi, korraga jookseb igast tiimist üks liige, tiimid stardivad 5 kaupa 15 minutilise vahega ehk liikumine toimub väga hajutatult. Jooksjad on kohustatud järgima liiklusseadust ning hämaral ajal kannavad nad neoonvärvides helkurveste ja pealampe. Vahetuspunktides on korraldajad, kes jälgivad jooksjate vahetust ning saateautode parkimist.

Võru valla haldusalasse jääb kaks vahetuspunkti:

Sõmerpalu kergliiklusteel ja Sulbi kohviku ees.

Võru valda läbivate etappide kaardid.

Lisainfo:

Sten-Eric Uibo