Võru linnalähiliinide sõiduplaanikavandite avalikustamine

Käesoleva aasta alguses kirjutas Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilane Liisa Kunnus diplomitöö, milles uuris võrukate rahulolu Võru linna bussiliiklusega ning sedagi, mida oleks tarvis muuta. Uuringu käigus küsitleti ca 400 inimest.

Uuringust selgus, et rahulolematust on palju. Bussiliinide graafikud on arusaamatud ning päeva jooksul on igal liinil palju erinevaid marsruute. Bussid ei liigu paljude sõitjate meelest sobivatel aegadel ning lõpetavad sõitmise liiga vara. Samuti on intervallid liiga pikad.

Võru maakonnas ja linnas avalikku liinivedu korraldav Kagu Ühistranspordikeskus on otsustanud, et liinivõrk Võrus vajab ajakohastamist. Selle tarbeks kutsuti kokku töörühm, milles osalevad nii Võru Linnavalitsuse, Võru Vallavalitsuse, ühistranspordikeskuse kui ka vedaja (Hansa Bussiliinid AS) esindajad. Ühiselt on arutletud, kuidas luua paremad ja sõitjasõbralikumad bussiliinid.

Sõitjatel on võimalus uute liinide kohta arvamust avaldada kuni 31. oktoobrini. Oodatud on nii kiitused kui ka kriitika ning konstruktiivsed ettepanekud. NB! Arvamuse avaldamiseks välja pandud sõiduplaanid ei ole kinnitatud ning põhjendatud juhtudel tehakse nendesse enne rakendamist vajalikud parandused. Kagu ÜTK kogub kokku ja süstematiseerib sõitjatelt saadud tagasiside ning seejärel koguneb uuesti ühistranspordi töörühm ettepanekute hindamiseks ja arvestamiseks uue liinivõrgu käivitamisel.

Kui kõik sujub plaanipäraselt, läheb Võru linn uuele bussiliinivõrgule üle alatest järgmisest aastast.

MIS MUUTUB?

Uues liinivõrgus saab iga bussiliin erineva värvi. Vastava värviga tähistatakse nii bussi liinisilt kui ka sõidugraafikud peatustes. Värvide järgi on sõitjal hea meeles pidada vajalikke liine ja leida kiirelt peatuses vajalikud väljumisajad.
Kesklinnast haigla juurde ja vastupidi, haiglast kesklinna saab edaspidi sõita iga poole tunni tagant kogu päeva vältel.
Enamik liine on pikkusega 1 tund ning kesklinna ja haigla vahel sõitev buss teeb oma ringi poole tunniga. See tähendab, et väljumisajad peatustest hakkavad olema igal tunnil samal minutil. Enam ei pea suuri sõiduplaanilehti kaasas kandma või sõiduaegu pähe õppima. Kodupeatusest läheb põhiliinidel buss igal tunnil samal minutil.
Uut liinivõrku kavandades on võimalikult palju mõeldud nii sõidu pikkusele kui ka sõitja mugavusele. Liinid muutuvad lühemaks ning graafikud on koostatud selliselt, et Kesklinna või Seminari väljaku peatuses saab istuda ümber ühelt bussilt teisele. Ümberistumiseks ei ole vaja isegi üle tee minna.

Arvamused ja ettepanekud uute liinide kohta palume saata hiljemalt 31. oktoobriks Kagu Ühistranspordikeskusele meiliaadressil info@ytk.ee või jätta paberkandjal Võru Linnavalitsuse infosaali. Oma ettepaneku juurde on palume märkida ees- ja perekonnanimi ning kontakt (telefoninumber või e-postiaadress), et saaksime vajadusel täpsustada Teie ettepanekut.