Noortekeskuste ja -tubade kontaktid

Noortekeskus

Kontakt

Aadress

Kääpa Noortekeskus

Noorsootöötaja Laura Loikmann

5342 2390

kaapanoortekeskus@voruvald.ee

Kooli tee 1

Kääpa küla

65545 Võru vald 

Orava Noortekeskus

Kultuuri- ja noorsootöötaja

Liina Loosaar

524 7986

liina@orava.ee

Pargi tee 2

Orava küla

64101 Võru vald

Kose noortetuba

Kultuuri– ja noorsootööjuht

Kirsika Kikkas

5887 9552

puigarahvamaja@voruvald.ee

Kose tee 11

Kose alevik

65502 Võru vald

Sõmerpalu Noortekeskus

Noorsootöötaja Helje Võõras

5345 7805

somerpalunoored@gmail.com

Kooli 1

Sõmerpalu alevik

66604 Võru vald 

Vastseliina Noortekeskus

Juhataja Merlis Pajustik

 

5919 1992

noored@vastseliina.ee

vastseliinanoortekeskus.ee

Petseri tn 6/1

Vastseliina alevik

65201 Võru vald

Parksepa Noortekeskus

kultuuri– ja noorsootööjuht

Kaisa Niilo

521 4846

parkseparahvamaja@voruvald.ee

Kanariku 7

Parksepa alevik

65501 Võru vald

Võru Noortekeskus

Tegevjuht Gitlin Kütt

5344 0622

info@vorunoortekeskus.ee

www.vorumaanoor.ee

Jüri 54

65604 Võru linn

 

Tutvustus

Võru valla haldusterritooriumil tegutseb neli noortekeskust ja üks noortetuba:

Võru vald teeb tihedat koostööd Võru Noortekeskusega, mis teenindab nii Võru linna kui ka Võru valla noori.

Kose noortetuba

 

Kose Noortetoa ruumid asuvad aadressil Kose tee 11, Kose alevikus asuva COOPi poe teise korrusel. Noortetoas on piljardilaud, mida on võimalik kasutada ka lauatennise või õhuhoki mängimiseks. Samuti saab mängida erinevaid lauamänge, lugeda raamatuid ning kasutada PlayStationit. Noorel on võimalus osa võtta erinevatest huvitegevustest, näiteks kokandusest, meisterdamisest, seiklusringist ja parkuuritrennist. Noortetoas leiavad tegevust kõik 7–26 aastased noored.

Kose noortetoa Facebook

Kose noortetuba on avatud esmaspäevast reedeni kella 13.00–17.00.

 

Kääpa Noortekeskus

Kääpa Noortekeskus seestvaatesKääpa Noortekeskuse hoov

Kääpa Noortekeskus asub Kääpa külas, Kooli tee 1. Noortekeskus avati 2014. aastal renoveeritud vanas koolimajas. Õdusa auraga vanas majas on võimalus mängida väiksemaid ja suuremaid lauamänge: lauatennis, piljard, WildEst mäng. Võistlusi ja turniire saab korraldada erinevate Xboxi mängudega, saab kuulata muusikat ning TV nurgas vaadata filme ja multikaid. Maja juurde kuulub ka mänguväljak, kus leiavad aktiivset tegevust erinevas vanuseastmes noored.

Kääpa noortekeskuse Facebooki grupp "Kääpa noortekeskus"

Kääpa noortekeskuse Instagram

Kääpa noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni 12.00–18.00.


Orava Noortekeskus

Orava Noortekeskus seestvaatesKääpa Noortekeskus väljast

Orava Noortekeskus asub Orava külas, Pargi tee 2, Orava rahvamaja teisel korrusel. Noortekeskuses on võimalus mängida erinevaid lauamänge: piljard, õhuhoki, lauajalgpall, minipiljard jne. TV mängud Xbox ja Wii. Noorte kasutada on kolm lauaarvutit. Noortekeskuses on olemas tõukerattad, rulluisud ja rulad, mida saab aktiivseks liikumiseks kasutada Orava küla läbival kergliiklusteel. Peale noortekeskuse asub majas esimesel korrusel raamatukogu ja kolmandal korrusel kultuurimaja, kus samuti saab korraldada erinevaid üritusi ja õpitubasid.

Orava noortekeskuse Facebook

Orava Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni 13.00–17.00.
 

Parksepa Noortekeskus

 
Parksepa Noortekeskus pakub tegevusi Parksepas Kanariku 7 keldris kuni uue noortekeskuse maja valmimiseni. Hubases ruumis saab mängiba pingpongi, õhuhokit ja PlayStationit. Lemmik tegevusteks on kujunenud erinevad mängud: Uno, Twister, Scrabble jne. Suurt kasutust leiavad ka õuemängud: discgolf ja kroket.

Parksepa noortekeskuse Facebooki grupp "Parksepa noored"

Parksepa Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni kella 13.00–18.00.


Sõmerpalu Noortekeskus

 

Sõmerpalu Noortekeskus asub Sõmerpalu alevikus, Kooli tee 1. Noortekeskus avati 15. novembril 2016. Kahel korrusel paiknevates ruumides on võimalik kuulata muusikat, mängida Playstation 4 või arvutimänge, vaadata filme suurelt ekraanilt. Samuti on noortekeskuses võimalik mängida erinevaid lauamänge: Pocket piljard, WildEst, Twister, Monopol, õhuhoki, lauajalgpall, piljard jne. Saab kasutada DJ pulti ja helitehnikat muusika miksimiseks.

Noortekeskuses saab tähistada sünnipäevi. Suuremad üritused toimuvad hoones asuvas suures saalis. Spordihuvilistel noortel on võimalus kasutada täismõõtmetes spordisaali, kus saab mängida korvpalli ja võrkpalli ning kasutada jõusaali. Noortekeskuses on olemas ka eraldi väike jõusaal, kus saab individuaalselt trenni teha. Lisaks on noortekeskuse läheduses korvpalli mängimiseks spordistaadion.

Sõmerpalu noortekeskuse Facebook

Sõmerpalu noortekeskuse Instagram

Sõmerpalu Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni 14.00–20.00.


Vastseliina Noortekeskus

 

Vastseliina Noortekeskus paikneb Vastseliina alevikus aadressil Petseri tn 6/1. Noortekeskus avati 2011. aastal.

Vastseliina Noortekeskuse kõige-kõigem missioon on: „Aidata noorel avastada, kes ta on, mis on tema kirg ning sõnastada, millest noor unistab. Pärast seda loovad noorsootöötajad erinevaid võimalusi, et iga noor saaks oma unistused ellu viia." Vastseliinal on au omada ainsat siseskateparki Võrumaal. Samuti on olemas jõusaal, korralik köök, chillimise ja hängimise nurk ning tavapärane piljardi, õhuhoki, lauajalgpalli ja lauatennise mänguala. Noored, kes keskust külastavad on mõelnud ka pisemate laste peale, mille tulemusena valmis "Nopi Üles" konkurssi raames pisematele mängutuba. Noortekeskuse teisel korrusel asub põgenemistuba, mis koostöös noortega uueneb igal kuul. Maja taga on varjualune koos erinevate õuemängudega (lauatennis, male, kabe, petank) ning isegi kasvuhoone. Maja kõrvalt algab "Nopi Üles" konkrurssi raames kettagolfi rada. Vaata rada tutvustavat videot. Noortekeskuse kõrval, kooli staadionil asub multifunktsionaalne mänguväljak. Noortekeskusest on võimalik laenutada palle, õuemänge, lauamänge, kettagolfi jaoks kettaid ja multimeedia vahendeid. Maja on võimalik rentida sünnipäevadeks ja muudeks üritusteks. Rohkem infot: https://vastseliinanoortekeskus.ee/suennipaeevad

Vastseliina Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni kella 12.00–19.30. Ootame noortekeskusesse igas vanuses noori (ka neid, kes on juba gümnaasiumi lõpetanud ja õpivad kusagil mujal).

Vastseliina noortekeskuse koduleht

Vastseliina noortekeskuse Facebooki leht

Vastseliina noortekesuse Instagrami leht

 

Võru Noortekeskus

Võru Noortekeskus asub Võrus, Jüri tänav 54, raamatukoguga samas majas. Võru Noortekeskuse missiooniks on toetada noori nende elus ja arengus kaasava, võrdse ja ausa põhimõtte alusel, andmaks noortele aluse täisväärtusliku tuleviku ja ühiskonnas hästi toimetulevaks liikmeks kujunemisel. Võru Noortekeskuses saab mängida suuremaid ja väiksemaid lauamänge, osaleda erinevates töötubades ja tegevustes ning alati on nõu ja jõuga toetamas rõõmsameeldes noorsootöötajad. Võru Noortekeskus on partneriks Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) poolt koordineeritavale programmile "Noorsootööasutuste kaudu raskemates oludes noorte jaoks tugimeetmete käivitamise ja rakendamise programm". Eesmärk on noorte, kes ei õpi või ei tööta, tagasitoomine kogukonna- ja ühiskonnaellu. Tugitegevused on suunatud kohalikule tasandile ehk noorele võimalikult lähedale ja tema igapäevaelu keskkonda. 

Võru noortekeskuse koduleht

Võru noortekeskuse Facebook

Võru noortekeskuse Instagram

Võru Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni kella 12.0019.00.